• Globko
  • koš

Gašper Kromar: 031/780-829

Več kot leto je zorela ideja o ustanovitvi košarkarskega kluba Globus. Da je projekt ugledal luč sveta ima največ zaslug neumorni Gašper Kromar - Gape, ki je s pomočjo svojega brata Anžeta in prijateljev Petra Vujovića in Saša Ožbolta iz projekta naredil tudi klub.

Osnovna ideja ustanovitev članske ekipe je bila realizirana. Le ta je svojo krstno sezono zaključila na odličnem drugem mestu zahodne skupine 3.Skl in uvrstitev v 2.Skl. Klub je premagal še večji izziv in sicer postavitev in uveljavitev košarkarske šole Globus-Sašo Ožbolt, ki bo v klub pripeljala nove generacije otrok in mu zagotovila trajen obstoj in prepoznavnost. Košarkarska šola je v polnem razmahu zaživela jeseni 2009.  V okviru košarkarske šole je nastal projekt "Tudi mi lahko igramo", ki v kraljico iger z žogo vključuje tudi otroke iz socialno ogroženih družin.

Košarkarski klub Globus sestavljajo naslednji člani upravnega odbora:

• Gašper Kromar (predsednik)
  • Anže Kromar
  • Nejc Jakič